Aparat SONY DSLR-A550

 
      - O nas      - Kontakt      - Zdjęcia lotnicze      - Reklama wizualna      - Obsługa imprez      - Fotografia      - Filmy      - Galeria zdjęć      - Linkownia      - Polityka Cookies      - Napisz do nas
Aparat SONY DSLR-A550 Alfa 550 dzięki nowemu procesorowi jest w stanie zrobić aż 7 zdjęć na sekundę, więc obecnie jest jednym z najszybszych aparatów w ofercie Sony.  Co ciekawe mamy kontrolę nad szybkością zdjęć w serii i to nawet większą niż w A900 – domyślnie można wykonywać serię 7 fps, przy korzystaniu z LV jest to 5fps, a przy użyciu Quick Auto Focus Live View – 4fps, co może być korzystne przy synchronizowaniu serii z ruchem fotografowanych obiektów.
>>więcej...

Lampa błyskowa to standard – liczba przewodnia 12, z czasem synchronizacji – do 1/160 sekundy. Lustrzanka  posiada dwa tryby LiveView – jeden znany z Alf 3xx, a drugi znany z Nikonów/Canonów, czyli w oparciu o główną matrycę – a same wyświetlacze będą mogły być obracane o 90 stopni w górę i w dół. Co ciekawe Alfa 550 posiada wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Aparat designem przypomina odrobinę A230 z tą jednak różnicą, że tym razem uchwyt sprawia pozory wygodnego – jest szerszy, głębszy i bardziej solidnie wykonany.. Alpha 550 ma też trochę inaczej rozmieszczone przyciski – po dość długiej tradycji przycisków po lewej, obok wyświetlacza, mamy teraz wszystko skupione po prawej i na górze – chyba w odrobinę bardziej ergonomiczny sposób.

 

Dodatkowa funkcja automatycznego łączenia zdjęć w HDRy to z pewnością jeden z ciekawszych elementów tych lustrzanek  – aparat potrafi naprawdę dobrze spasować zdjęcia, a różnica między tradycyjnymi fotografiami, czy nawet tymi z DRO jest widoczna na pierwszy rzut oka. Funkcja HDR posiada dość  spore spektrum ustawień dzięki czemu nie powinno być problemów ze zbyt mocnym efektem HDR.
Kolejnym dodatkiem jest wykrywanie uśmiechu – coś znanego z kompaktów już od dobrych paru lat ma teraz swoją premierę w lustrzankach.
Kontakt: R.Olejnik 0601532751